Index // Een leuk dagje in Nederlands populairste pretpark de Efteling

Een leuk dagje in Nederlands populairste pretpark de Efteling


We kunnen wel zeggen dat de Efteling het populairste pretpark is van Nederland. Dus heeft WiFi Campings op 10 april jl. een bezoek gebracht aan dit prachtige attractiepark in Kaatsheuvel  in de buurt van Den Bosch en Waalwijk. Sinds 1 april 2010 is het park voorgoed open gegaan en dat betekent dat de Efteling vanaf dien 365 dagen in het jaar te bezoeken is.


Na een uurtje rijden waren we bij de Efteling gearriveerd en het was niet eens zo druk en konden  zo doorrijden naar de parkeerplaats vlakbij de ingang van het park. We hadden van te voren al tickets besteld via internet dus konden gewoon doorlopen naar de ingang van het park.


We hadden meteen al een parkeerkaart gekocht van €8,- omdat als we naar huis gaan om 18:00 uur dan een lange rij staat voor de betaalautomaat.


Nadat we al enige tijd in het park waren bleek dat we geen plattegrond hadden gekregen, dus gingen we naar een souvinierswinkeltje om een plattegrond te halen. Maar het blijkt dat je zelfs hiervoor slechts €1,50 per exemplaar voor moet betalen. Ik vind dit persoonlijk wel erg veel geld voor een A2 poster en zou eigenlijk al bij de entreeprijs in moeten zitten. 


We hadden prachtig weer en hoefde bijna nergens lang in de rij te staan behalve De Vliegende Hollander, daar was de wachttijd erg lang. Komt ook omdat het een vrij nieuwe attractie is en mensen die tijden niet in de Efteling zijn geweest direct daar in willen.


Op 1 juli 2010 zal er ook een nieuwe attractie openen, namelijk de nieuwe achtbaan Joris en de Draak. Daar waren bouwvakkers nog hard aan het werk op de zaterdag om het op tijd af te hebben. Misschien dat de echte grote drukte voor die tijd nog even uit blijft.


We waren in bijna alle attracties geweest, jammer was wel dat Villa Volta niet open was wegens problemen. Dat was niet de enige dat het niet deed, ook de nieuwe Sprookjesboom in het sprookjesbos van de Efteling was deffect.  Heel erg jammer omdat het erg mooi gemaakt is.


Bij de uitgang kregen we een flyer waarmee je na 1 juli (als Joris en de Draak geopend is) je met vier personen kunt gaan en eentje gratis naar binnen kan. Ook ontvang je met diezelfde flyer 15% vroegboekkorting op het nog in aanbouwende Efteling Bosrijk.


Als slot conclusie is de Efteling een erg mooi park om te bezoeken voor jong en oud. Er is voor iedereen wat wils, als je van achtbanen houdt of juist niet. Ook is de Sprookjesboom in het Sprookjesbos ook een aanrader, helaas was die toen wij er waren buitenwerking maar op internet circuleren genoeg filmpjes waarbij het erg mooi eruit ziet.


Als je naar de Efteling gaat moet je in ieder geval een gevulde portomonee meenemen, maar goed dat is met ieder pretpark wel het geval. Hieronder hebben we de kwitanties even onder elkaar gezet voor 1 persoon.


Kwitanties:
- Uitgeprinte ticket €27,-
- Parkeerkaart €8,-
- Plattegrond €1,50
- Bord eten €10,95

In totaal ben je gemiddeld zeker €150,- kwijt per gezin (4 pers.) aan een leuk dagje Efteling waar souvenirs nog niet meegerekend is.


Vind hier campings vlakbij de Efteling en interessante kortingsacties


Foto's efteling Foto's efteling Foto's efteling Foto's efteling Foto's efteling Foto's efteling Foto's efteling Foto's efteling Foto's eftelingFoto's efteling Foto's efteling Foto's efteling